اخبار و اعلانات

برگزاری بیست و ششمین جلسه تحریریه

بیست و ششمین جلسه تحریریه روز چهارشنبه 10اسفندماه 1401 با حضور اعضای تحریریه برگزار شد. مقالات این جلسه برای شماره های زمستان 1402 به بعد در نظر گرفته شده است.

مطالعه بیشتر

تمدید رتبه علمی پژوهشی فصلنامه از سوی شورای اعطای مجوز به نشریات حوزوی

با تمدید رتبه فصلنامه علمی پژوهشی جستارهای فقهی و اصولی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از سوی شورای اعطای مجوزها و امتیازات علمی شورای عالی حوزه های علمیه مجوز این نشریه تا سال 1400 اعتبار یافت.

مطالعه بیشتر

دریافت مجوز علمی پژوهشی از کمیته اعطا مجوز نشریان حوزوی

فصلنامه جستارهای فقهی و اصولی پس از انتشار دو شماره و ارزیابی در کمیسیون اعطا مجوز به نشریات حوزوی طبق ابلاغ 95/10/20 از سوی شورای اعطا مجوز حوزه علمیه قم موفق به اخذ رتبه «علمی پژوهشی» شد.

مطالعه بیشتر

عرض تسلیت خدمت آیت الله علیدوست

با نهایت تاسف و تاثر به اطلاع میرساند در آغازین روز طبیعیت، ابوی حضرت آیت الله علیدوست (حاج حسین علیدوست) به رحمت خدا رفتنداین مصیبت وارده را به محضر آیت الله علیدوست تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان صبر و برای آن مرحوم طلب رحمت و مغفرت از خداوند منان خواستاریم

مطالعه بیشتر

برگزاری هفدهمین جلسه تحریریه فصلنامه

هفدهمین جلسه تحریریه فصلنامه جستارهای فقهی و اصولی، با حضور اعضای محترم تحریریه در روز پنج شنبه 22 خرداد 1399 در اتاق جلسات برگزار شد. در این جلسه به مقالات تایید شده در مرحله داوری برای انتشار در شماره های 25 و 26 مجله پرداخته شد. گفتنی است در پایان گزارشی از رشد 22 درصدی ورودی مقالات و سرعت داوری مجله، به اعضای تحریریه ارائه گردید.

مطالعه بیشتر

فراخوان مقالات روش شناسی فقه و اصول

بدلیل استقبال پژوهشگران گرامی و بنا به درخواست های مکرر ایشان، هیئت محترم تحریریه نسبت به تمدید اولین فراخوان روش شناسی فقه و اصول، تا تاریخ 30 دیماه 1398 اقدام نمود. پژوهشگران عنایت داشته باشند که مقالات باید مطابق با شیوه نامه مجله تنظیم و از طریق سامانه ارسال شود. و فرآیند داوری و چاپ مقالات در صورت تایید داوری و تحریریه، هیچ گونه تفاوتی با ارزیابی سایر مقالات فصلنامه ندارد. این شماره در قالب ویژه نامه ای در بهار 1399 با همان اعتبار علمی پژوهشی به چاپ خواهد رسید و از مزایای مادی و معنوی ذکر شده در پوستر فراخوان  بهره مند خواهند شد.

مطالعه بیشتر

برگزاری یازدهمین و دوازدهمین جلسه شورای تحریریه فصلنامه

یازدهمین و دوازدهمین جلسه شورای تحریریه فصلنامه جستارهای فقهی و اصولی در روز یکشنبه 24شهریورماه 1398، در اتاق کنفرانس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد. اختراعی طوسی دبیر تحریریه و مدیر اجرایی فصلنامه خبر از برگزاری جلسه شورای تحریریه با حضور آیت الله ابوالقاسم علیدوست، حجج اسلام، ضیایی فر، دکتر حائری یزدی، ناصری مقدم و الهی خراسانی و بلال شاکری جانشین سردبیر داد. در این جلسه به بررسی 17 عنوان مقاله پرداخته شد.

مطالعه بیشتر

تسلیت تحریریه مجله به حجه الاسلام و المسلمین آقای سعید ضیایی فر

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای سعید ضیایی فر زیدعزه مراتب تسلیت و تعزیت اعضای تحریریه، سردبیر و مدیر مسئول مجله و سایر دست اندرگاران مجله را بابت فقدان والده گرامی تان تسلیت عرض می نماییم و از خداوند متعال برای حضرت عالی و سایر بازماندگان صبر و برای آن مرحومه علو درجات و غفران الهی را خواستاریم. تحریریه مجله

مطالعه بیشتر

برگزاری دهمین جلسه تحریریه فصلنامه جستارهای فقهی و اصولی

دهمین جلسه تحریریه فصلنامه جستارهای فقهی و اصولی در روز شنبه 14 اردیبهشت ماه با حضور آیت الله مبلغی و حجج اسلام الهی خراسانی ، ضیایی فر، مهریزی، شاکری و جناب آقای اختراعی طوسی مدیر تحریریه به صورت همزمان در قم و مشهد برگزار شد.

مطالعه بیشتر

هشتمین جلسه تحریریه فصلنامه برگزار شد

هشتمین جلسه شورای تحریریه فصلنامه علمی پژوهشی جستارهای فقهی و اصولی در روز پنج شنبه ۱۲ مهرماه 97 در محل دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد. در این جلسه به بررسی ۲۲مقاله تایید داوری شده، برای انتشار در شماره های دهم به بعد پرداخته شد.

مطالعه بیشتر

برگزاری هفتمین جلسه شورای تحریریه فصلنامه

هفتمین جلسه شورای تحریریه فصلنامه علمی پژوهشی جستارهای فقهی و اصولی در روز پنج شنبه 20 اردیبهشت ماه 97 در محل دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد. در این جلسه به بررسی 18 مقاله تایید داوری شده، برای انتشار در شماره های پاییز 96 به بعد پرداخته شد.

مطالعه بیشتر

برگزاری چهارمین جلسه تحریریه فصلنامه

چهارمین جلسه تحریریه فصلنامه جستارهای فقهی و اصولی با حضور اعضا محترم تحریریه حجج اسلام و المسلمین آقایان علیدوست، مهریزی، ضیایی فر، ناصری مقدم و الهی خراسانی در محل مرکز برنامه ریزی و راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد.

مطالعه بیشتر

برگزاری سومین جلسه تحریریه فصلنامه جستارهای فقهی و اصولی

سومین جلسه تحریریه فصلنامه علمی پژوهشی جستارهای فقهی و اصولی روز پنج شنبه 31 فروردین ماه 1396 در سالن جلسات هتل ولایت مشهد برگزار گردید.   در این جلسه که با حضور اعضا محترم تحریریه فصلنامه، حجج اسلام الهی خراسانی، علیدوست، ضیایی فر و دکتر حائری و سردبیر محترم جناب آقای دکتر ناصری مقدم ، دبیر تحریریه آقای اختراعی طوسی و مدیر اجرایی دکتر هادی مصباح برگزار شد. در این جلسه سیاستهای کلی نشریه مورد بررسی قرار گرفت و در برخی موارد سیاست ها و خطوط کلی مورد بازنگری قرار گرفت. همچنین 6 مقاله آماده انتشار برای شماره پاییز(چهارم) مورد بررسی دقیق تحریریه قرار گرفت ...

مطالعه بیشتر

پیام مقام معظم رهبری در پی ارتحال فقیه روشن بین

متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است: «بسم الله الرحمن الرحیم خبر درگذشت عالم فرزانه مرحوم آیِة الله آقای حاج شیخ محمد واعظ زاده‌ی خراسانی رحمة الله علیه را با تأسف و تأثر دریافت کردم. این روحانی بزرگوار و پرکار و روشن‌بین از جمله‌ی مردان با همّت و جامعی بود که علوم اسلامی همچون فقه و حدیث و رجال و تراجم را از برترین استاد این فنون یعنی مرحوم آیة الله العظمی بروجردی اعلی الله مقامه فراگرفته و خود در عمر پربرکت خویش به تحقیقات بدیع در آن و نیز علوم قرآنی و تاریخ و کلام پرداخته بود. آثار قلمی و تحقیقی ایشان در برخی از این رشته‌ها در شمار افتخارات ...

مطالعه بیشتر

ارتحال حضرت آیت الله واعظ زاده خراسانی ره

آیت‌الله محمد واعظ‌ زاده خراسانی از اعضای شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب و عضو هیات تحریریه فصلنامه جستارهای فقهی و اصولی صبح امروز دار فانی را وداع گفت. به نقل از خبرگزاری فارس ایشان در محضر اساتیدی همچون آقا ضیاءالدین عراقی، آقا شیخ محمدحسین اصفهانی، آیت‌الله سید محسن حکیم، آقا موسی خوانساری، شیخ عباس قمی و آقا شیخ مرتضی طالقانی بودند و از شاگردان برجسته مرحوم حاج شیخ هاشم قزوینی، حاج شیخ کاظم دامغانی، حاج میرزا احمد مدرس یزدی به شمار می‌آید. وی درس خارج فقه و اصول را در محضر مرحوم حاج سید محمد حجت، مرحوم حاج میرزا احمد آقازاده کفایی (پسر آخوند ...

مطالعه بیشتر

نمایه سازی فصلنامه جستارهای فقهی و اصولی در پایگاه نشریات کشور

فصلنامه جستارهای فقهی و اصولی در پایگاه جامع نشریات کشور به آدرس: http://www.magiran.com/magtoc.asp?mgID=6304&Number=2&Appendix=0 نمایه شده است.

مطالعه بیشتر